بر روی این دامنه اینترنتی

سیستم مدیریت محتوا

پارس

سی ام اس

نصب شده است که نرم افزاری قوی جهت

طراحی سایت

می باشد.

طراحی وب

با استفاده از

پرتال

(

پورتال

) پارس منجر به

طراحی وب سایت

شما می شود.

طراحی وب سایت

کپی رایت

پورتال

پارس

تعبیر خواب

کارگاه آموزشی سیستم های فتو ولتائیک (انرژی خورشیدی) ویژه بانوان شرکت برق منطقه ای خوزستان ، مشاوران امور زنان و خانواده فرمانداری ها، دستگاههای اجرایی و ادارات با حضور سیده فرانک موسوی مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری خوزستان در سالن جلسات شرکت برق منطقه ای خوزستان در اهواز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت سهامی برق منطقه ای خوزستان، مشاور مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان در امور زنان و خانواده در این کارگاه آموزشی گفت: پایان پذیری انرژی حاصل از سوخت های فسیلی به ویژه نفت خام، جهان امروز را نیازمند استفاده از منابع دیگر برای جایگزینی آن می نماید، در واقع امروزه کارشناسان بر این اعتقاد هستند که بحران آینده که حیات بشریت را تهدید می کند، بحران انرژی است.

شهناز احمدی روزبهانی ادامه داد: با نزدیک شدن به اتمام یافتن منابع تجدید ناپذیر، ضرورت کشف و استفاده از منابع انرژی جدید بیش از پیش اهمیت می یابد که یکی از آنها استفاده از منابع انرژی تجدید پذیر مانند انرژی خورشیدی می باشد.

وی اضافه کرد: ایران از جمله کشورهایی است که در کمربند تابشی انرژی خورشیدی قرار دارد و از این لحاظ پتانسیل بالایی از انرژی خورشیدی در کشور وجود دارد، در حال حاضر نیز بر اساس گزارش سازمان انرژی های نو ایران، اقدام های گسترده ای برای توسعه انرژی های تجدیدپذیر در سراسر کشور به خصوص تامین انرژی پایدار و قابل دسترس برای مناطق محروم انجام شده و در حال گسترش روزافزون است.

مدیر دفتر مدیریت انرژی شرکت برق منطقه ای خوزستان نیز در این کارگاه آموزشی با ارائه گزارش وضعیت تولید و مصرف برق در استان و رشد مصرف طی سال های اخیر به بررسی وضعیت بارش ها و تاثیر آن بر میزان تولید نیروگاههای برق آبی پرداخت و گفت: کاهش 70 تا 80 درصدی میزان بارش ها در بسیاری از حوزه های بارش اصلی و فرعی باعث کاهش 30 درصدی حجم آب ورودی به سدهای کشور نسبت به سال قبل شده ، این کاهش درحالی رخ داده که بدانیم از مجموع 8220 مگاواتی پیک مصرف شبکه برق خوزستان در پیک بار سال 1396 ، تولید 5700 مگاوات توسط نیروگاههای برق آبی خوزستان تامین شده و باید به فکر راه حلی اساسی برای این مورد باشیم.

محسن ارفاق راه حل موجود را در مدیریت مصرف و تولید دانست و افزود: در بحث مدیریت مصرف مواردی همچون استفاده از تجهیزات کم مصرف بار راندمان بالا، مبحث 19 ساختمان و .. مطرح است و در بحث مدیریت تولید مواردی مانند افزایش راندمان نیروگاههای موجود، مشارکت بخش خصوصی در احداث نیروگاههای بزرگ، ساخت مولدهای کوچک گازی و نیروگاههای تجدید پذیر مطرح است .

وی با برشمردن چالش سرمایه گذاری و مشارکت در نیروگاههای بزرگ گفت: این نیروگاهها نیاز به سرمایه گذاری بسیار بالا، تخصص های فراوان ، هزینه های تعمیر و نگهداری بالا (هزینه سوخت....)، آلودگی محیط زیست و فاصله تا مراکز مصرف دارد در حالی که در نیروگاههای کوچک نیاز به سرمایه گذاری کم و ریسک پذیری پایین ، عدم نیاز به تخصص های بالا و متمرکز، هزینه تعمیر و نگهداری بسیار پایین، تولید درنزدیکترین نقطه به مرکز مصرف، فضای مورد نیاز کم و اشتغال زایی و درآمد زایی برای خانوارها دارد.

مدیردفتر مدیریت انرژی شرکت برق منطقه ای خوزستان اضافه کرد: از مزایای استفاده از انرژی خورشیدی می توان به پاک و بدون آلودگی بودن، نامحدود، رایگان و در دسترس بودن ، کاهش مصرف سوخت های فسیلی، هزینه کم تولید در طولانی مدت و هزینه کم نگهداری و امن بی خطر بودن اشاره کرد.

در ادامه این کارگاه آموزشی، انواع سیستم های خورشیدی، پنل های خورشیدی و انواع آن، تاثیر تامین نیاز مصرف خانگی از محل نصب سیستم خورشیدی در منازل، نقش تولید نیروگاههای خورشیدی در کاهش پیک بار شبکه و حمایت دولت از سرمایه گذاری در بخش احداث نیروگاههای تجدیدپذیر مورد بررسی قرار گرفت.

تمام /
منبع : روابط عمومی - خبرنگار : حسن دهقانی - عکاس : رضا محمدیان      1396/10/23
RSS

تلفن :
(061)33369000-9
ایمیل :
info@kzrec.co.ir

کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به شرکت سهامی برق منطقه ای خوزستان می باشد.
© CopyRight www.kzrec.co.ir
چهارشنبه 27 دى 1396  /  29 ربیع الثانی 1439  /  2018 17 Jan  - ساعت :