خاموشی در کمین؛ رکورد مصرف تاریخ صنعت برق خوزستان شکسته شد
مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان با بیان اینکه رکورد مصرف تاریخ صنعت برق خوزستان شکسته شد؛ گفت: اگر مصرف برق بر همین منوال ادامه ادامه داشته باشد خاموشی اجتناب ناپذیرخواهد بود.
مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان با بیان اینکه رکورد مصرف تاریخ صنعت برق خوزستان شکسته شد؛ گفت: اگر مصرف برق بر همین منوال ادامه ادامه داشته باشد خاموشی اجتناب ناپذیرخواهد بود.
به گزارش روابط عمومی شرکت سهامی برق منطقه ای خوزستان؛ محمود دشت بزرگ اظهار کرد: در 24 ساعت گذشته شبکه برق رشد بیش از هشت درصد را تجربه کرده و رکورد جدیدی در تاریخ صنعت برق ثبت کرده است.
وی بیان کرد: روز شنبه هفته جاری (21 تیر) اوج مصرف برق به 8 هزار و 378 مگاوات رسید و از رکورد قبلی صنعت برق در سال 96 با مصرف 8 هزار و 220 مگاوات عبور کرد.
مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستا ن این رشد مصرف را باعث وارد شدن شوک به تجهیزات دانست و افزود: علی رغم ظرفیت سازی های صورت گرفته که تاکنون باعث پایداری شبکه شده است باید بدانیم اگر رشد مصرف برق از یک قاعده معقول پیروی نکند و چنین شتابان باشد باعث بارگیری بیشتر از تجهیزات و فشار به آنها و خاموشی ناخواسته خواهد شد.
دشت بزرگ با اشاره به ثبت دمای بالای 50 درجه و افزایش رطوبت در برخی از نقاط استان و استمرار آن در روزهای آتی؛ تصریح کرد: اگر در ساعت های اوج بار، مدیریت مصرف صورت نگیرد به ازای هر درجه دما که از 47 عبور کند افزایش بار قابل ملاحظه ای در شبکه صورت خواهد گرفت و این افزایش بار آسیب زا و حادثه ساز خواهد بود.
وی افزود: برای چند روز پیاپی مصرف برق بیشتر از 8 هزار مگاوات است و تجهیزات در حداکثر بارگیری هستند و این تداوم و ماندگاری افزایش بار؛ خود خطر دیگری برای شبکه است.
مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان گفت: مشترکین در روزهای که دما افزایش پیدا می کند همکاری بیشتری با صنعت برق داشته باشند و با کاهش مصارف غیر ضروری و کم کردن بار سرمایشی منازل خود، به پایداری شبکه کمک کنند.

تمام/
تاریخ:
1399/04/22
ساعت:
13:29
کد خبری:
1139
تعداد بازدید صفحه:
1885
نویسنده:
روابط عمومی
منبع:
روابط عمومی
تصاویر مرتبط


برچسب ها
امتیازدهی
میانگین امتیازها:1 تعداد کل امتیازها:3
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal