شرکت سهامی برق منطقه ای خوزستان
۱۴۰۰ جمعه ۴ تير
معاون وزیر نیرو: ماراتون سختی در تابستان پیش رو داریم/ با اقدامات مدیریت مصرفی می توانیم به خوبی از آن عبور کنیم
معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی با بیان اینکه ممکن است از خردادماه در بحث برق با مشکل مواجه شویم، گفت: اگر کاهش تولید نیروگاه های برق آبی را حساب کنیم حدود هفت یا هشت هزار مگاوات کمبود برق وجود دارد و ماراتون سختی در تابستان پیش رو خواهیم داشت، البته همه تلاشمان را خواهیم کرد تا دچار مشکل نشویم.
معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی با بیان اینکه ممکن است از خردادماه در بحث برق با مشکل مواجه شویم، گفت: اگر کاهش تولید نیروگاه های برق آبی را حساب کنیم حدود هفت یا هشت هزار مگاوات کمبود برق وجود دارد و ماراتون سختی در تابستان پیش رو خواهیم داشت، البته همه تلاشمان را خواهیم کرد تا دچار مشکل نشویم.
به گزارش روابط عمومی شرکت سهامی برق منطقه ای خوزستان، همایون حائری شامگاه یکشنبه (12 اردیبهشت) در جلسه صنعت برق خوزستان در اهواز با حضور استاندار، بیان کرد: سال گذشته 4 هزار مگاوات کمبود برق در شبکه وجود داشت که با پشتیبانی استانداران و اقدامات مدیریت مصرفی، همکاری صنایع، کشاورزی و ادارات دولتی این کمبود جبران شد و به سلامت از تابستان عبور کردیم.
وی افزود: امسال علاوه بر آن، سه چهار هزار مگاوات دیگر نیز بخاطر کاهش بارندگی و نبود واحدهای برق آبی در مدار کمبود خواهیم داشت که نیاز است برای جبران آن اقدامات مدیریت مصرف و همکاری هایی که وجود داشته را جدی تر و قوی تر دنبال کنیم.
معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی تصریح کرد: خوزستان نقش تعیین کننده ای در این میان دارد چرا که حدود هشت تا 9 هزار مگاوات در تابستان برق مصرف می کند که با حمایت استاندار باتجربه ای که دارد باید مصرف انرژی را پایین بیاوریم.
حائری اضافه کرد: یکی از راه ها کاهش ساعت ادارات است تا بعد از پایان وقت ادارای و خارج شدن سیستم سرمایشی آنها از مدار، مصرف انرژی پایین بیاید و آب کمتری در نیروگاه های برق آبی استفاده شود. راه دیگر این است که نیروگاه ها و شرکت هایی که برق تولید می کنند و مازاد تولید دارند آن را به شبکه تزریق کنند تا بخشی از کمبود تولید برق جبران شود.
وی ادامه داد: در تابستان با ماراتون بسیار سختی در بحث برق مواجه هستیم اما امیدواریم با همکاری مردم و حمایت مسوولان خوزستان از صنعت برق، بتوانیم از این شرایط دشوار به خوبی عبور کنیم.

هزار مگاوات در ادارات دولتی قابل مدیریت مصرف است/ فعالیت و استخراج رمزارزها در کشور مردم را آزار می دهد

معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر نیز در این نشست بیان کرد: هزار مگاوت از کمبود برقی که وجود دارد در ادارات دولتی قابل مدیریت مصرف است. در این خصوص لازم است در دستگاه های اجرایی یک مدیر انرژی منصوب شود تا بتوانیم این صرفه جویی را انجام دهیم.
غلامعلی رخشانی مهر با بیان اینکه فعالیت و استخراج غیر قانونی رمز ارزها (بیت کوین) در کشور مردم را آزار می دهد، اظهار کرد: در این زمینه وزارت کشور و وزارت اطلاعات پای کار آمده و در برخی استان ها کمیته هایی برای مقابله با فعالیت و جمع آوری رمزارزها با ریاست مدیرکل امنیتی استانداری تشکیل شده است.
وی گفت: از استاندار خوزستان درخواست داریم تا این کمیته را در خوزستان و با ریاست مدیرکل امنیتی استانداری خوزستان مانند سایر استان های کشور تشکیل دهد تا نسبت به جمع آوری این رمزارزها در خوزستان اقدام شود.
رخشانی مهر خاطرنشان کرد: ظرفیت رمز ارزها در کشورها 500 مگاوات است که باید نسبت به جمع آوری آن ها اقدام شود.


تمام/
تاریخ:
1400/02/13
ساعت:
09:49
کد خبری:
1304
تعداد بازدید صفحه:
1418
نویسنده:
روابط عمومی
منبع:
روابط عمومی
تصاویر مرتبط
tempShowtool_dorsaetoolsenews_sample_news_block89
Powered by DorsaPortal